Chcete poradit, jaké dárky pro děti?

Nevíte co dát dětem k narozeninám?

Už jste dětem koupili snad všechno?

Máte pocit, že si toho děti neváží?

Chcete jim udělat opravdovou radost?

Darujte dětem zážitek!

Mám pro vás několik tipů na zážitky pro děti coby dárky. Za některými si dojedete, jiné zážitky přijedou k vám domů. Je opravdu z čeho vybírat.

V závěru tohoto článku přidám jednu radu, jak výrazně zlepšit vaše vztahy s dětmi.

„Stejně,… největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám, pro toho druhého,…. z lásky“, prohlásil Jiří Kodet coby Jindřich Kraus v kultovním filmu Pelíšky. Tuhle hlášku jsem si nemohl odpustit…

Jsem přesvědčen, že zážitky pro děti udělají stejnou radost jako nějaká hračka nebo něco podobného. Na rozdíl od hraček, her a dalších hmotných věcí mohou děti na zážitek vzpomínat hodně dlouho. Dost možná i déle, než jak dlouho si s hrají s hračkami.

Klidně můžete cestu za zážitkem pojmout jako rodinný výlet s dětmi a užít si tak společně celý den nebo klidně i víkend.

Malý horolezec

Když dítě něco chce zkusit, tak je připravené to zvládnout, říká jedna z výchovných pouček. Nevynechají vaše děti jedinou příležitost zdolat každou prolézačku v okolí? Lezou vaše děti po všech skříních, co doma máte? Tak tedy vzhůru na skály, horolezčata!

Děti si na umělé lezecké stěně pod dohledem zkušených instruktorů vyzkouší a ověří své dovednosti, sílu, obratnost a v neposlední řadě i odvahu. I pro rodiče to může být zkouška odvahy – dát dětem důvěru vyzkoušet něco odvážného.

Pak vám tedy doporučím Individuální lekce lezení na stěně pro děti. Že je na to vaše dítě ještě malé? Tento zážitek je orientován právě pro děti už od 6ti let.

Nepochybuji o tom, že dětem po takovém zážitku stoupne sebedůvěra ve vlastní fyzické schopnosti. To se mu v životě bude hodit.

Rodinný kurz přežití

Žijte celá rodina tři dny jako robinsoni!

Víte jak rozdělat oheň? Které houby jsou jedlé a které naopak jedovaté? Umíte se zorientovat v terénu? Zkoušeli jste si někdy postavit přístřešek z materiálů, co příroda dá? A co filtr pro čištění vody - ten si umíte vyrobit?
Rodinný kurz přežití

Že se vás to netýká? Žijete přece v civilizované době v civilizovaném světě? Do nejbližšího obydleného místa to u nás nikdy není víc než jen pár kilometrů?

Co když se vám ale v noci porouchá auto v místech, kde není signál mobilní sítě? Nebo i při obyčejném výletě zabloudíte nebo se něco zkomplikujete a budete muset zůstat přes noc v přírodě?

Pak se vám může hodit umět rozdělat oheň, zorientovat se v terénu, sehnat si pitnou vodu, ulovit rybu a přespat v lese.

Nejdůležitější je ale společně strávený čas s dětmi. Ten ničím nenahradíte. Ten společný čas hlavně prožijete. Oprostíte se od každodenních starostí i moderních vymožeností. Nebudete večer sedět vedle sebe a koukat na blikající obrazovku televize, ale do praskajícího ohně. Ideální příležitost si povídat. A nepochybuji, že v takové situaci vám děti řeknou věci, které byste se od nich doma na gauči nikdy nedozvěděli

Osobně jsem takový zážitek připravil pro mou rodinu. I když to chvílemi bylo hodně náročné, přežili jsme to všichni ve zdraví a pohodě. Ještě několik dní o tom dcera vyprávěla.

Tak dokažte dětem i sobě, že dokážete že nejste žádné bábovky a dejte si společný dárek v podobě zážitku Rodinný kurz přežití!

Sprejerem snadno a legálně

Příprava skici. Vytipování místa. Svolání a organizace skupiny. V době nočního klidu provést své dílo. Zdokumentovat. A rychle zmizet.
Kurz graffiti malby na Zážitky.cz

Mají vaše děti výtvarné vlohy? Malují, kreslí a čmárají na kdejaký volný kus papíru? Udělejte jim radost Kurzem graffiti malby.

S nadcházejícím večerem se sejít na smluveném místě, pod rouškou noci zkrášlit kus zdi, udělat pár fotek a pak rychle zmizet. Tomu říkám zážitek!

Máte strach, že by pak mohly vaše děti posprejovat všechny zdi ve vaší ulici? To vyloučit nemůžu, ale jsem si jist, že kurz grafitti malby tohle riziko určitě nezvýší. Děti nejvíce láká to, co je zakázané, a když to budou mít dovolené a ještě k tomu s výukou historie a techniky grafitti, plně to uspokojí jejich potřebu se realizovat sprejováním zdí.

I vaše děti mohou být pěvecké hvězdy

Tohle může být ten pravý dárek pro puberťáky. Klidně můžete obdarovat i vaše dítka školou povinná. Nejedna dcera nebo syn se chtějí stát opravdovou superstar.

Darujte jim zážitek Nazpívejte vlastní CD a splníte jim přání. Nepotlačujte v dětech jejich chuť a touhu se projevovat a naopak je podpořte.

S profesionálním hudebníkem vyberete píseň, správnou tóninu a pustíte se do nahrávání ve studiu. Co když tohle bude začátek pěvecké kariéry pro vaše děti?

K tomuhle zážitku mám pro vás speciální tip: nemusíte nikam jezdit. S hudebníkem se dá domluvit řada detailů online a hudebník může přijet až k vám domů!

Letěli jste někdy stíhačkou?

Já ano. Sice jenom v leteckém simulátoru, zato ve dvou simulátorech – ve stíhačce a ve vrtulníku, a to opakovaně. Obojí stálo to za to!

Jsou-li vaše odrůstající děti nadšenci do létání a války můžete jim darovat zážitek Simulátor stíhačky F16 nebo Bojový letecký simulátor.

Mezi oblíbená zaměstnání, která si děti přejí, patří i pilot dopravního letadla. Díky simulátorům si to vaše děti mohou zkusit, např. mohou pilotovat Boeing 737, Airbus A320 nebo Douglas.

Chcete, aby vás děti poslouchaly na slovo? Staňte se kapitánem ponorky a děti budou vaše posádka. Zažijte atmosféru stísněných prostor ponorky a darujte vašim dětem dárek v podobě zážitku Simulátor ponorky z druhé světové války.

Pojďme si dát „kolínko“!

Že nevíte, co to znamená? V motocyklové hantýrce se tak říká situaci, kdy jezdec na motorce řeže zatáčku v takovém náklonu, že kolenem brousí o silnici.

Je vaším snem jízda na motorce na okruhu? Tohle unikátní elektrické vozítko překvapivě přináší srovnatelný pocit, jako kdybyste jeli na závodní motorce. Má nízké těžiště, takže si vyzkoušíte, jaké to je brousit kolenem o zem. Navíc díky elektrickému motoru zrychluje jako silné závodní stroje.
Jízda na elektrické motorce

Který kluk si aspoň jednou v životě nepřál projet se na motorce? Můžete klukovi stokrát zakazovat sedat na sousedovic motorku, ale není to nic platné. Mám pro vás radu: darujte vašemu synovi zážitek Jízda na elektrické motorce. Jednak mu tím uděláte velkou radost a druhak se naučí tento „ďábelský stroj“ ovládat pod dohledem zkušeného instruktora. Díky tomu, že bude jezdit na elektrické motorce, nemusí přemýšlet nad řazení a může svou pozornost plně věnovat technice jízdy.

Co je lepší? Nechat kluka, aby zkoušel jezdit na motorce někde tajně a rozflákal se? Nebo mu dát příležitost naučit se řídit a jezdit tak bezpečně? Odpověď je jasná: darovat zážitek Jízda na elektrické motorce

Mimochodem, nevěřil jsem tomu, ale opravdu je tento kurz bez věkového omezení. Jedinou podmínkou je, že dítě musí dosáhnout nohou na zem.

I děti mohou padat volným pádem

Dokonce i předškoláci mohou vyzkoušet volný pád, zážitek je určen pro děti od 5ti let.

Podobně jako u horolezení i zážitek Větrný tunel patří k těm adrenalinovým. Zeptejte se vašich dětí, jak by se jim líbilo létat jako pták? Jsem si jist, že se najdou takové, které to hned přijmou jako tu správnou zábavu pro děti.

Podobně jako u horolezení i zážitek Větrný tunel patří k těm adrenalinovým. Zeptejte se vašich dětí, jak by se jim líbilo létat jako pták? Jsem si jist, že se najdou takové, které to hned přijmou jako tu správnou zábavu pro děti.

Osobně doporučuji variantu s virtuální realitou. To vám do větrného tunelu přidají ještě virtuální brýle a neskutečný zážitek může začít. Lidská mysl se dá lehce ošálit virtuálními brýlemi, i když stojíte nohama pevně na zemi. Co teprve, když vám kolem uší sviští vítr rychlostí až 270 kilometrů za hodinu?!Vybrali jste pro vaše děti nějaký zážitek? Napište mi do komentářů, jaký jste s ním měli úspěch a jak si ho děti užily!

Nezapomeňte, že dárek vybíráte pro vaše děti. Ne pro sebe! Vybírejte, co se bude líbit dětem, přiměřeně s ohledem na jejich věk, schopnosti dovednosti.

PS: Rodinný kurz pro přežití je vhodný pro děti od tří let. Tak neváhejte, tenhle zážitek si letos můžete užít jen do konce října!

Ještě slíbená rada na závěr. V dnešní uspěchané době rodiče tráví hromadu času v práci a na děti nemají čas. Občas rodiče přepadne pocit viny a chtějí to dětem nějak vynahradit. Tak jim nakoupí různé dárky, většinou velké a drahé. A myslí si, že mají splněno a vše je jim odpuštěno.

Jenže chyba lávky! Děti nepotřebují vaše dárky. Děti potřebují vaši přítomnost, pozornost, důvěru a uznání. Tak jim to dopřejte a vyberte pro ně ten nejlepší zážitek!

Každý má svůj sen. Vyberte svým blízkým dárek, který si zamilují!
Komentáře