Tipy na vánoční dárky nejen pro děti

Máme za sebou první „sněžný den“ (Martin na bílém koni) a i když to tak zatím nevypadá, vánoce se blíží.

Tipy na vánoční dárky, které jsem pro vás připravil, jsou pro všechny věkové kategorie. Představím vám tipy na dárky pro:

  • batolata
  • předškoláky a začínající školáky
  • děti všech věkových skupin
  • holky, kluky, mámy a táty, zkrátka pro celou rodinu

Znáte nějakou hračku, která vydrží zatížení 170 kilo?

A je určena pro batolata. Ještě donedávna jsem takovou hračku neznal. Pak jsem ale objevil Dřevěnou kuličkovou dráhu od TRIHORSE a jsem jí fascinován. Už od pohledu působí pevně a trvanlivě na rozdíl od různých plastových alternativ.

Je to hračka od české firmy a radost udělá už dětem od jednoho roku. Rozvíjí motorické dovednosti dětí a podporuje vnímání a soustředění. Ke všemu děti přiměje i k pohybu, když při experimentech s více kuličkami nějaké kuličky vypadnou na zem a zakutálí se.

Příjemným bonusem jsou různé tvary kromě kuliček, které je možno po dráze posílat. Navíc se dají další vozítka dokoupit samostatně.

Chcete-li ekologickou českou hračku, která podporuje všestranný rozvoj dětí, kupte jim Dřevěnou kuličkovou dráhu od TRIHORSE.

Rozpohybované obrázky

Vaše děti nemusí být zkušený tvůrce animovaných filmů, aby dokázaly rozhýbat obrázky.

Stačí k tomu interaktivní sada KINOPTIK. Stačí poskládat pár kartiček a o zbytek se už postará optický klam. Efekt „ombro cinema“ se využíval v počátcích kinematografie. V současnosti se s ním můžete setkat v předsálích multikin, kde se využívá pro reklamní účely.

Vyberte si z několika témat: příšerky, město, zahrada, roboti a další.

Hračka, kam se podíváš

Co by to bylo za tipy na vánoční dárky, kdyby tady chyběl tip na zážitky.

Je jen na vás, jestli tenhle tip využijete k tomu, aby děti měly inspiraci, co si přát k vánocům, nebo to bude příležitost naplánovat si rodinný výlet do Prahy.

Prožijte Den v hračkářství Hamleys. Než se ale pro tenhle zážitek rozhodnete, mám pro vás varování. Bez koupě hračky z tohohle obchodu neodejdete!

Byl jsem v Hamleys loni před vánoci s dcerou a manželkou a i pro mě, který jsem skoupý na nakupování, bylo nemožné odolat. Tady se totiž na hračky nejen díváte, ale taky si s nimi hrajete. A nezapomeňte se povozit na kolotoči!

PS: je to samozřejmě zážitek pro celou rodinu.

Dárek pro celou rodinu

Tahle společenská hra nemůže v tipech na vánoční dárky chybět.

Čas od času někdo z mých známých vyprávěl, jak se celá rodina u hry Activity Original Legend vyblbla. Neuměl jsem si představit, že bych měl něco kreslit nebo předvádět nějakou pantomimu. Vrcholem mého kreslířského umění byl odjakživa domeček jedním tahem a nikdy bych se nepředváděl ani v té největší euforii.

Nakonec mi to nedalo a hru jsem na vánoce koupil. Hned jsme si taky zahráli, když jsme o vánocích trávili celá rodina čas společně. Odpoledne uteklo jako voda a kreslit nebo předvádět nápovědy pro uhodnutí mi nedělalo nejmenší problémy. Vždyť jsem byl mezi mými nejbližšími.

Kupte jako dárek pro celou vaši rodinu Activity Original Legend nebo některou z jeho variant.

Počítačová hra jako deskovka

Kamarád mi nedávno vyprávěl, že hráli celá rodina hru This War of Mine.

Moje první otázka byla: „A kdo vyhrál?“

A takhle mi to popsal: „Hrajeme spolu, ne proti sobě. Rozhodujeme se společně nad dalšími kroky strategie, které jsou popsány v knize, která je součástí hry. Není to standardní hra jako „Člověče, nezlob se“ nebo „Dostihy a sázky„. Je to vlastně počítačová hra, ale v deskovém podání.

Zaujalo mě to a tak jsem se chtěl dozvědět více. A dozvěděl jsem se, že je to hra vhodná pro hráče, kterým už nestačí výše zmíněné člobrdo nebo dostihy a chtějí se posunout někam dál. Hra This War of Mine stojí na příběhu – obsahuje 1900 příhod, které mohou hráče potkat.

Za mě zajímavá strategická hra na několik hodin. A co vy? Přežijte do konce války?

Vánoce začínají přáním

Nezapomeňte poslat vašim nejbližším vánoční přání. Určitě je to potěší. Kromě klasických pohlednic, které koupíte v každé trafice, můžete poslat i originálnější vánoční přání. Pár tipů, jak na to, najdete v mém článku Jaké poslat vánoční přání vašim nejbližším. A taky se dozvíte něco z historie pohlednic.

Můj osobní tip na vánoční dárek

Každý den kolem sebe vidím rodiče, jak „bojují“ s vlastními dětmi. A říkám si: „Proč se ti rodiče na chvílí nezastaví a neuvědomí si, že bojují s těmi opravdu nejbližšími? Přitom by stačilo trochu se dovychovat a porozumět sami sobě i dětem.“

Seznamte se s Metodou laskavé důstojnosti, více se o ní dozvíte TADY. Změňte váš přístup k životu, děti už se přidají. Už žádné hádky a křik, ale pohoda a klídek.

Tohle je moje osobní přání, kterým uzavírám tipy na vánoční dárky nejen pro děti.

výchova dětí
Stovkám rodin se doslova změnil život. Přidejte se i vy.

Nevybrali jste si z tipů na vánoční dárky? Pak zkuste najít inspiraci v článku Vánoční dárky pro každého.

Komentáře