Jaké poslat vánoční přání vašim nejbližším

Vánoční přání

Udělejte radost vašim nejbližším a známým tím, že objeví v poštovní schránce vánoční přání od vás.

Žádná online aplikace, žádná esemeska nebo email. Prostě něco hmatatelného. Nemusí to být jenom obyčejná pohlednice, kterou koupíte v každé trafice. Vyberte si, jestli letos pošlete

  • neobyčejné papírové přáníčko
  • vlastnoručně vyrobené přání
  • vánoční atmosféru

Proč poslat vánoční přání?

Že vám od nikoho žádné vánoční přání nechodí?

Říkáte si, proč byste měli příbuzným a známým posílat přání, když oni ho taky neposílají?

Třeba si říkají to samé, co vy. Už jste dávno zapomněli, kdo komu kdy přestal posílat přání. Hoďte ublíženost za hlavu a udělejte první krok. Říká se „Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno“.

Mezi moje oblíbená přísloví patří to o tom volání do lesa. Nechejte se inspirovat možnostmi, jaké poslat vánoční přání, a udělejte druhým radost.

Pohlednice slaví 243 let

Není jednoznačné, kdy vlastně pohlednice vznikla. Hlavně proto, že není jasné, co je a co není pohlednice. Wikipedie uvádí, že první pohlednici vyrobil francouzský rytec Desmainsons v roce 1777.

Velká Británie drží prvenství s reklamní pohlednicí z roku 1872. Celých 95 let trvalo, než se pohlednice stala marketingovým nástrojem. Teprve 2 roky po britské první reklamní pohlednici se objevila první pohlednice německá.

Papírové pohlednice měly svůj „zlatý věk“ na konci 19. století, což je spojeno s rozmachem fotografie.

(převzato z Wikipedie)

Neobyčejné papírové přáníčko

Klasická pohlednice je prostě klasika. Přesto moderní technologie se přizpůsobují dlouhodobé oblibě papírových pohlednic a proto si dnes můžete vybírat:

  • hrací přání
  • svítící přání
  • 3D přání

Nakupte si vánoční přání na eshopu ALBI ještě dnes. Přáníčka jsou dodávána s bílou obálkou, takže stačí už jenom napsat jméno a adresu

Vánoční přání vlastní výroby

Nemusíte být zrovna umělecky nadaní, abyste mohli poslat vlastnoručně vyrobenou pohlednici.

Zapojte do výroby vánočních přání vaše děti. Neznám dítě, které by nechtělo namalovat nějaký obrázek pro babičku nebo dědu. Ty nejmenší si vystačí s pastelkami, větší mohou rozvinout svoji kreativu naplno. Zejména holky si mezi sebou vyměňují různé tipy na výrobu kdečeho. Vidím to doma a nestačím se divit, s jakým málem si moje dcera vystačí.

Už děti od tří let mohou vyrábět barevná přáníčka s pomocí Bindeez super studia.

800 korálků je dostatečná zásoba pro tvorbu podle vlastní fantazie nebo podle přiložených šablon. Fascinující na tomhle kreativním studiu je způsob, jak se korálky na finále spojují – stačí je postříkat vodou. Fén pro zaschnutí vody je součástí studia.

Vytváření vánočních přání rozvíjí u dětí představivost, zručnost a kreativitu. Děti se navíc učí soustředit a když jim s tím trochu pomůžete, užijí si děti i vaší společnost.

Pro pětileté a starší kreativce můžete použít Dětský ateliér maxi – čarovná noc. Hlavním materiálem jsou tady třpytky. Barevné třpytky jsou v tubách a vysypávají na samolepící místa. Ta se objeví po odstranění ochranné fólie přiloženou špachtlí.

Děti nemusí takhle vyrábět jenom vánoční přání. Podobným způsobem se dají vyrobit i jmenovky na dárky nebo vánoční výzdoba bytu.

Pokud si troufáte nechat dětem mnohem větší prostor pro kreativitu, zkuste Akrylové spreje EDDING 5200. Barvy jsou rychleschnoucí a nestékají. Díky vysoké kryvosti se dají použít skoro na cokoliv. Vánoční přání vyrobené těmito spreji asi nepůjde poslat v obyčejné obálce. Možná se dočkáte i vánoční výzdoby.

Vánoční atmosféra

Jak můžete poslat jako přání vánoční atmosféru?

Pošlete cédéčko s nejhezčími vánočními skladbami: Vánoční album hvězd, Splněná přání. Je to ojedinělá kompilace, protože neobsahuje jenom klasické vánoční songy.

Například písnička „Co je toho příčinou“, kterou zpívá Hana Hegerová, se zcela vymyká veškerým očekáváním. Tahle melodie vás určitě nenechá v klidu.

Vzápětí vás Jitka Zelenková zklidní a pak už přijde na řadu Karel Gott. Po „jeho“ vznešené „Alžbětinské serenádě“ to zase rozjede Marie Rottrová se „Skořápky ořechů“.

Nedokážete si představit, že o vánoční atmosféru se může postarat i bigbítová kapela Olympic? Kupte Vánoční album hvězd a splňte někomu jeho vánoční přání!


Prozradím vám moje vánoční přání

Není to jen vánoční přání. Je to moje dlouhodobé přání. Nebojte se, není to světový mír.

Přeji si, aby rodiče lépe rozuměli dětem. Jasně, nikdo vás nenaučil, jak vychovávat děti. Takže buď vychováváte děti podobně jako vaši rodiče nebo úplně naopak.

Část rodičů vidí chybu v sobě a většina rodičů vidí chybu jenom v dětech. Co když se dá vychovávat i jinak? Co když stačí se jako rodič DOVYCHOVAT?

Co vše ve svém životě nezvládáme my, dospělí? Je naprosto klíčové změnit přístup k životu, děti se automaticky přidají.

Vánoční přání už máte vyřešené a hledáte-li inspiraci, co koupit vašim nejbližším pod stromeček, nebo co si sami přát, přečtěte si některý z těchto článků:

Komentáře